OK

 

        قیر امولسیون پرایمر و عایق رطوبتی (Primer) قیر امولسیون را می توان با قلم مو یا تی و یا پمپی مشابه پمپ سم پاشی، بدون حرارت دهی، به سطح مورد نظر (دیوار، سقف، بام، کف و دیوار استخر، کف سرویس بهداشتی و ...) اسپری یا پاشش کرد و در سطح پخش نمود و در کم تر از یک ساعت، سطح خشک می شود. غالبا از این نوع قیر امولسیون با 40 تا 45 درصد قیر پایه در عایق کاری ها، به عنوان پرایمر ایزوگام یا روی گونی (در حالت قیر و گونی) استفاده می کنند و علاوه بر اینکه به خوبی سطح را آب بند می کند، نسبت به قیر های سنتی و قیر محلول بسیار مقرون به صرفه است. 

نکات و موارد استفاده از کاربرد پرایمر و عایق رطوبتی (Primer):

1- در هر متر مربع، در حدود 400 تا 600 گرم قیر امولسیون باید پاشیده شود. در صورتی که بیش از آن پاشش شود، کافی است با قلم مو یا جارو پخش گردد.

2- قیر امولسیون تنها نیاز به 1 ساعت زمان جهت خشک شدن کامل دارد در حالی که قیر های سنتی، نیاز به حداقل یک روز زمان برای خشک شدن دارند.

3- در صورتی که حرارت آفتاب زیاد باشد و قیر خشک شده مجددا روان شود، می توان قبل از پاشش (و یا حتی بعد از پاشش) پودر سنگ را با قیر امولسیون ادغام کرد و یا بر روی قیر پاشش شده پودر سنگ ریخت تا کاملا خشک و سفت گردد.

4- از لحاظ اقتصادی قیر امولسیون نسبت به قیرهای سنتی بسیار مقرون به صرفه است .

 

   
قیر امولسیون، قیر 60/70، قیر

قیر امولسیون، قیر 60/70، قیر

قیر امولسیون، قیر 60/70، قیر